A fotózás története a 19. század elejében indult. Ekkor az emberek már változtattak szokásaikon, egyre nagyobb igény támadt arra, hogy megörökítsenek egy – egy pillanatot, de már élethűen, a valósághoz leginkább hasonlító módon történő rögzítéssel.
Az első színes képek ehhez képest 1861-ben sikerült megalkotni, de egészen az 1910-es évekig nem igazán voltak elérhetőek az emberek nagy részének számára. Ehhez képest 1959-ben már megalkotásra került az első teljesen automata fényképezőgép.
Az évek teltével egyre könnyebben elérhetővé vált a pillanatok megörökítése, mely néhány évtized után már kifejezetten családi kincs és ereklye tud lenni.
Ezek után egyre inkább fellendült a befűzhető filmes fényképezőgépek piaca, a tehetősebb emberek már saját eszközt tudtak vásárolni, használni tudták azokat, ami pár évtizeddel ez előtt még elképzelhetetlen volt az emberek számára.
Napjainkban már a digitális fényképek kora hódít, mindenki számára elérhető a fényképezőgépek számos modellje, meg tudja vásárolni, tudja használni, nem kell a filmekkel bajlódni, egy egyszerű mentés megörökíti a képek számos hadát a család, barátok számára.
A profi fotózás az idők elején még leginkább a divatszakmában, a modellek megörökítését szolgálta, illetve a szakemberek felfogadását csak néhány igen tehetős család engedhette meg magának a vállalkozói világ mellett.
Manapság már egyre nagyobb szerepet kap, hogy ne csak képekkel rendelkezzünk családunkról, barátainkról, esküvőnkről, vagyis életünk legfontosabb állomásairól, de igenis készítse azokat egy tehetséges, mondhatni művészi képeket készítő profi fotós. Ez ugyanis nem csak a képek minőségét határozza meg, de egy profi fotós kezében igazán jó és előnyös képek készülhetnek rólunk, olyanok, amiket magunk nehezen tudnánk elérni. És ezzel eljutottunk naojaink egyik legnépszerűbb fotózásáig, mely nem más, mint a jegyes fotózás.